Herkese Merhaba ! Ben Alparslan.

Native Android uygulamaları konusunda uzmanlaşma yolunda olan, istekli ve çalışkan bir Bilgisayar mühendisiyim. Üniversite eğitimimin son bir yılı boyunca bitirme projem olan Android uygulaması üzerinde çalışıyorken, mobil uygulamalar için bir tutkum oluştu.

İlgi çekici ve zorlayıcı tüm projelerle ilgileniyorum, ancak özellikle kullanıcının bağlamından (konum, etkinlik vb.) faydalanan uygulamalarla daha çok ilgileniyorum. Android kod tasarımı ve yazımı kurallarını takip eden ve Android ekosistemine uyan uygulamalar geliştiriyorum. Nesne Yönelimli Programlama ve Tasarım Kalıpları'nın büyük bir hayranıyım.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) bölümünden lisans derecesine sahibim.

Kendine güvenen, çalışkan, kendini geliştirmeyi çok seven, takım oyuncusu, iletişimde başarılı, Kod ve Kotlin sevdalısıyım. Ayrıca yeni şeyler öğrenmek ve bunları paylaşmaktan hoşlanırım.

Bu Blog'da, Yazılım ortamıyla ilgili mükemmel yazılar göreceksiniz. Bazıları Kotlin ve Android geliştirme ile ilgili olacak, bazıları Yazılım Mühendisliği ile ilgili olacak ve yazılar güncel tutulacak. Son zamanlarda iOS ortamıyla da ilgilenmeye ve projeler yapmaya başladım. 2 adet orta büyüklükte iOS uygulamam var. 9 ay boyunca XCode ve Swift kullanarak kod yazdım. Swift'in Kotlin'e çok benzeyen yanlarının olmasına rağmen bazı kod parçacıklarının Java'yı hatırlattığını itiraf etmem gerekir. Swift'i bu kadar seveceğimi tahmin edemezdim.

Bana sorularınızı / görüş / önerilerinizi alp.develioglu@gmail.com adresinde e-posta ile gönderebilirsiniz veya bu blogun Sorular sayfasına gidebilirsiniz. Geri dönüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum!

Blog yazılarına abone olmak ister misiniz ?

Her yeni blog yazısı çıktığında veya soru yayınlandığında bildirim almak için e-mail adresinizi yazmanız yeterli.